حضور قطعه سازان در بازار بزرگ قاره آفریقا اتومکانیکای ۲۰۱۵

حضور قطعه سازان در بازار بزرگ قاره آفریقا اتومکانیکای ۲۰۱۵

به گفته مدیران نمایشگاه اتومکانیکای دوبی، کشورهای قارهآفریقا با سرمایه گذاری گسترده در زیر ساخت های حمل و نقل خود به سرعت در حال پیشرفت در این زمینه هستند و به همین دلیل در نمایشگاه 2015 اتومکانیکای دوبی، شاهد حضور گسترده شرکت ها و بازدید کنندگان این قاره خواهیم بود. بر اساس ارزیابی ها،بازار قطعات یدکی در قاره آفریقا با رشد سالیانه 11درصد، در سال 2020 حجمی برابر با 15.3 میلیارد دلار خواهد داشت. با سرعت رشد دو رقمی، بازار خدمات پس از فروش آفریقا به یکی از جذاب ترین بازارها در جهان تبدیل شده است و نمایشگاه اتومکانیای دوبی به عنوان بزرگترین نمایشگاه قطعات و خدمات خودرو در خاورمیانه و آفریقا در سال 2015 می تواند زمینه ساز معرفی این بازار و محلی برای آشنایی و ملاقات تامین کنندگان خدمات و مشتریان این قاره باشد.

Ahmed Pauwels،مدیر اجرایی Messe Frankfurt آلمان در خاورمیانه (برگزارکننده نمایشگاه اتومکانیکای دوبی) در این زمینه گفت:" در سال 2014 بیش از 2.700 خریدار تجاری از قاره آفریقا از نمایشگاه دیدن کردند و ما انتظار داریم این تعداد در نمایشگاه 2015 شاهد رشد دو رقمی باشد." وی در زمینه نقش اتومکانیکای دوبی در این زمینه افزود:" حضور در اتومکانیکای دوبی به شرکت ها این امکان را می دهد که به فعالیت تجاری با بازارهایی بپردازند که در حالت عادی دسترسی به آن ها دشوار است. بازار آفریقا به سرعت در حال رشد است و ما شاهد حضور برندهای پیشرو جهان در این بازار هستیم."

هر چند خودروهای تولیدکنندگان آمریکایی و اروپایی حضور پررنگی در کشورهای شمال قاره آفریقا دارند اما در کشورهای جنوب و غرب صحرای آفریقا شاهد حضور خودروسازان کره ای و ژاپنی هستیم، ضمن آنکه در سال های اخیر خودروسازانی از کشورهای چین و هند هم توانسته اند در این قاره حاضر شوند. این تنوع خودروهای موجود در قاره باعث شده بازار بزرگ و گسترده ای برای قطعات یدکی وجود داشته باشد. در کنار این، بر اساس ارزیابی های انجام گرفته بیش از نیمی از خودروهای در حال تردد در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، عمری بیش از 16 سال دارند و به همین دلیل نیاز به تعویض و نوسازی  قطعات در آن ها بسیار بالا است و به این ترتیب بازار مناسبی برای قطعات یدکی این خودروها پدید آمده است.

نمایشگاه اتومکانیکای دوبی از سال 2003 آغاز به کار کرده و از آن پس همه ساله برگزار شده است و اکنون به بزرگترین گردهم آیی قطعه سازان و ارائه کنندگان خدمات پس از فروش در خاورمیانه، آفریقا و غرب و مرکز آسیا تبدیل شده است. در اتومکانیکای دوبی در سال 2014، نزدیک به 1.700 غرفه گذار از 59 کشور جهان حضور داشتند و بیش از 28هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. نمایشگاه اتومکانیکای 2015 در روز های دوم تا چهارم ماه ژوئن (12 تا 14 خرداد ماه) برگزار خواهد شد و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حضور در این نمایشگاه می توانند به وب سایت شرکت دروازه تجارت فراسو، نماینده انحصاریMesse Frankfurt آلمان در ایران به آدرس www.iran-messefrankfurt.com و یا به وب سایت اتومکانیکای دوبی به آدرس www.automechanikaDubai.com/Register مراجعه کنند.